Klimatyzatory do domu i biura

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna dachów
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Nowoczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Czyste powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na wydajność. Wysoka jakość powietrza I przyjazna temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu oraz dodatnio wpływają na motywację oraz zdolność wykonywania zadań. Aby zagwarantować sobie komfortowe warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku domu dając nam komfort w trakcie upałów. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, które już mamy oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Jak działa rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby zdobyć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie najlepszej temperatury w środku pomieszczeń zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz domu, dając wychłodzenie oraz cieplny komfort nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach zazwyczaj używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator przydaje się tylko w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów potrafi także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania albo innych systemów grzewczych, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne należy rozgrzać, do czego zużywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, które chronią jego wentylatory oraz tą metodą oczyszczają powietrze wprowadzane do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze potrzeby na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Zapewnia nam energooszczędność oraz ochronę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz mieszkania oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma także pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.