Wentylacja klimatyzacjia i rekuperacja montaż i serwis Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna pasywne
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń montaż
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na niezłe zdrowie, ale również na naszą produktywność. Wysoka jakość powietrza I odpowiednia temperatura, wyznaczają fundament naszego komfortu oraz dodatnio wpływają na motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie przyjazne warunki o każdej porze roku często rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania zapewniając nam chłód w trakcie upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już mamy oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i dlaczego warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by wypracować jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie najlepszej temperatury w środku pomieszczeń szczególnie latem, kiedy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku mieszkania, zapewniając wychłodzenie oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko w czasie lata. Wiele klimatyzatorów może także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to centralnego ogrzewania lub innych grzewczych systemów, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne należy rozgrzać, na co przeznaczana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli planujemy zakup któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze potrzeby na dogrzanie oraz chłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Zapewnia nam energooszczędność i ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu w środku pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zysków z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza sporo widocznych zalet. Największą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.