Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Optymalizacja witryn WWW
17 września, 2020
Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet podjęcia współpracy z biurem rachunkowym da się wyliczyć bardzo dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zyskuje się kontakt z wykształconym księgowym, to również wysokiej klasy obsługę. Chociaż przede wszystkim biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald albo kataloguje i segreguje dokumentację przedsiębiorstwa. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że księgowa przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a nawet składa deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe jest dość zmiennie, z uwagi na to nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Czujna obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, niezbędne informacje oraz utrzymują określony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, żeby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w biznesie. Co więcej klienci biura rachunkowego przeważnie mają komplet informacji, a do tego pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o nowych obowiązkach i możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie finansowe operacje działalności gospodarczej wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego względu są niezbędnym elementem pracy . Pośród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty przychodziły bez braków i miały właściwą strukturę i wszystkie potrzebne informacje. Istotne, żeby klient wysyłał wszelkie dowody skrupulatnie, aby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym czasie.

Technika wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zwykle zależy od jego zasad. W części miejsc konieczne jest udostępnianie dowodów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio opisana kopia. Czasami dokumenty trzeba przynosić wprost do biura rachunkowego, w innych wystarcza przesłanie skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe zapewnia bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem i wprowadzaniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe z reguły używają specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich fundamentalną zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość elektroniczna pozwala na wprowadzanie wszystkich dowodów księgowych, których zapisy online przechowywane są na absolutnie chronionych serwerach. Poza tym te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Ponadto programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające bardzo często oferują szkolenia, a także pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, żeby były zgrane z najnowszymi przepisami i gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość online, a także możliwościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Poza tym wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo istotnym atutem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi martwić się nowościami w przepisach albo  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.