Jak robić nowoczesne strony internetowe

Hermes Wynajem autokarów przewozy autokarowe w kraju i za granice
Wynajem autobusów – jak zorganizować wyjazd służbowy
17 listopada, 2018
Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dentysta Toruń – Leczenie i profilaktyka
29 stycznia, 2019
Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Dzisiejsze dni to naturalny proces rozprzestrzeniania się modelu konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, wciąż i łakną mieć więcej i więcej. Niewiele świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Kupowanie luksusowych produktów to również, lecz na pierwszym miejscu są też detergenty, jedzenie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam potrzebne do życia. Wiele ludzi sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i co za tym idzie, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Rozwiązaniem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.
Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Sami znamy pewnie sporo takich jednostek, które na nic nie mają czasu. Zakupy załatwiają w hipermarkecie dwa razy w miesiącu, aby przyoszczędzić sobie notorycznego wybywania po niezastąpione artykuły. Teraz niektóre sklepy poszły krok dalej i proponują takowym dowóz zakupów do domu.

Wyżej przywołana problematyka tyczy się przede wszystkim ludzi zajętych, tkwiących w nieskończoność w biurze. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy powinni udać się na świąteczny shoping. To właśnie oni z ochotą sięgają wówczas po e-sklep oraz masowo zamawiają gifty dla rodziny. Tak więc – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – dosyć sporą.

Poznaliśmy pierwszoplanowy powód założenia sklepu online, tym razem winniśmy rozpatrzyć jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeśli sklep internetowy ma nam przynieść duże zarobki, w takiej sytuacji zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Rozważenie mocnych i gorszych stron, szans i pułapek to zupełna podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego nowopowstałego sklepu, jak i konkurencji. Powinniśmy dowiedzieć się jakie parametry osiągają, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

Kolejna sprawa to określenie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Otwarty przez Was e-sklep może być dostosowany do Nabywcy wszechstronnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości kategorii produktów, ale także przykładowo zwabiać do sklepu internetowego zwłaszcza kobiety, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Sumiennie rozpatrzcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Trzeba mieć świadomość, że uruchomienie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo należy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.

Jeśli otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś wyłącznie nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

Następna analizowana rzecz to oferowane produkty. Gdy już podejmiemy decyzję czy będzie to coś specjalistycznego, z mniej popularnej branży, czy też towary bardziej ogólne, wytwarzane na ogromną skalę, możemy się skupić na starannym wyborze kolportera. Sumienność, punktualność i zaufanie, to musi być lista walorów, na jaką musimy mieć baczenie. Wiadomo, że ważny dla nas będzie też przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Dostawca już wybrany ? Teraz powinniśmy zredagować unikalne prezentacje towarów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne ?

Zanurzamy się w tej chwili w dziedzinę pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji należy skierować uwagę na zredagowanie oryginalnych opisów – chwytliwe dla Klientów, ale oprócz tego – uregulowane pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google oceniła naszą jakość pozytywnie. W przypadku skopiowanych treści – nasza wyrocznia oceni Was negatywnie i nie osiągniemy czołowej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – pora na wprowadzenie właściwych systemów płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia trzeba również zagwarantować Partnerom możliwość płatności za pobraniem oraz z góry. Ważnym będzie, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Wizja jest, konkurencja została zadbana, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Teraz trochę spraw technicznych.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Niektórym starczy choćby darmowe oprogramowanie, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

Domena niekiedy jest dostarczona w pakiecie z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli tak nie jest – wówczas będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W przypadku hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – narzucają one nam multum restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

Strony WWW

Komentarze są wyłączone.