Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania u stomatologa jest niezwykle wygodny oraz nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może swobodnie regulować moc lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również przy użyciu protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami można zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób korekty minimalnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.