Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

Jak wybielać zęby, żeby wypracować spodziewany rezultat?

Wybielanie zębów, głównie fachowymi metodami od dentysty jest uważane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych w stomatologii. W zależności od metody, da się łatwo uzyskać biel zębów widoczniejszą nawet o kilka tonów. W głównej mierze wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, powstałych z np. barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wymienianych należą kawa, soki lub niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było niwelowanie skutków zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Oprócz codziennej pielęgnacji specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielania u stomatologa, np. naświetlania specjalnymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najbardziej fachowe przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich wytworzonymi do tego nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania gwarantuje wspaniałe wyniki już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, oferująca zadowalające i trwałe rezultaty nawet po pierwszym zabiegu naświetlania. Obok tego ten typ zabiegu eliminuje do 99% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i minimalizuje stany zapalne przyzębia, a także wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Z uwagi na to wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, dzięki czemu może być dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Ponadto również intensywność lampy może być dostosowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Każdy marzy o wspaniałym i całkowicie białym uzębieniu. Z uwagi na to wszędzie znane są odmienne sposoby wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najbardziej znanych są rzecz jasna różne wybielające pasty do zębów. Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski i wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Kupuje się je na przykład w sklepach lub w aptece, ale często to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między zębami.

Niewiele osób wie, że niezłym sposobem wybielania zębów jest dokładne oczyszczenie ich u dentysty na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem wykonywanym u dentysty są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie u dentysty i nosi je zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, żeby wybielanie było skuteczne i w pełni bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest kontakt z dentystą. Jak obecnie wiadomo wszystkie babcine sposoby, chociaż teoretycznie działają, tak naprawdę psują szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy oceni, jaka technika wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego zobaczy zdrowie jamy ustnej i stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania konieczne jest najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , należy pamiętać o tym, żeby kupowane były one z zaufanych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto kupić w sprawdzonych punktach albo z polecenia dentysty. Niezwykłe promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Dlatego lepiej wybrać fachowe wybielanie w klinice stomatologicznej. Tym sposobem mamy pewność, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Kiedy zobaczysz rezultaty wybielania ?

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa natychmiast. Np. wybielanie techniką nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą da prędki rezultat, ale trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Z reguły po zabiegu wybielania należy też stosować białą dietę, żeby nie zniszczyć zdobytego rezultatu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień powstałych w wyniku diety pokazuje naturalny kolor zębów, które nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają barwę na przykład na skutek używanych leków lub w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy całkowitej bieli środkami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Co robić, gdy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W tej sytuacji decydujemy się inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Oprócz tego, że możemy wybrać ich barwę według potrzeb pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Dlatego też należy przed zabiegiem wybielania skontaktować się ze stomatologiem, żeby stwierdził, jaka technika będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.