Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozkwitu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na ostateczny rezultat należało czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można zastosować mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów zębowych wiąże się długim czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zespoić się z kością, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować moc światła i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić też przy użyciu koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się na powierzchnię zębów. Licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.