Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na ostateczny rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów zębowych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest niezwykle wygodny oraz nie zabiera wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować natężenie lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami można zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.