Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzacja Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Kredyty gotówkowe
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, a także świadectwo odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie gwarantuje uzyskanie wszelkich koniecznych dokumentów. Dla kierowców, którzy uzyskali uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się szkolenia uzupełniające, które rozwinąć zdobyte kompetencje. Żeby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Głównym wymaganiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei badania lekarskie można wykonać po zakończeniu szkolenia albo w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga głównie osoby, które chcą prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się wszystkie te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej albo gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są też pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, oraz innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można też kierować bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program kursu

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony , żeby przygotowywał kierowcę na ryzykowne sytuacje na drodze oraz wyjeżdżania z nich bez kolizji. Poznając techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo na równi swoje, jaki i pasażerów czy osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje ekstremalne sytuacje, gdzie możliwa jest strata panowania nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy ulepszają swoje umiejętności, potrzebnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wliczają się zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, jakie znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym elementem jest też utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie bazą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat oraz prawo jazdy właściwej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najwygodniejszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potrzebne szkoleniowe materiały oraz egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Także zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na doświadczeniu i wiedzy, które wytrwale przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia za pomocą wspaniałej organizacji oraz użyciu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców kierowania pojazdem w ekstremalnych warunkach. Nauka zgodna z obowiązującymi normami, świetne warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej jazdy oraz odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

 

Komentarze są wyłączone.