Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

adwokat toruń zrzeczenie się spadku podstawy dziedziczenia
Okiem prawnika – dziedziczenie spadku
18 kwietnia, 2017
zakręcarki zalkin maszyny zakręcające zakręcarki butelek
Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin
21 kwietnia, 2017
prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

Jak rodzić sobie z niepłaceniem alimentów przez byłego męża?

Jeżeli od niemal czterech miesięcy na koncie wcale nie zostały uwzględnione alimenty na syna, można zrobić stosowne kroki, aby je z powrotem otrzymać. Niestety systematycznie rozmaite sytuacje życiowe unaoczniają jak jest to czasochłonne i ile możemy zarazem mieć niespokojnych dni. W przypadku zaaprobowania ugody fundusze powinny zawsze wpływać nieustannie. Jednak w wypadku wyroku – nie zawsze tak się to odbywa. Natychmiast po orzeczeniu rozwodu byli małżonkowie częstokroć nie zamierzają ze sobą się komunikować, oraz bywa także tak, iż któreś z nich zmienia miejsce pobytu, przykładowo zaczyna przebywać za granicą. Narzekają na to oboje oraz małe dziecko, które musi mieć dane godne warunki egzystowania. Alimenty bynajmniej nie są „wynalazkiem”, dzięki któremu można zaspokajać subiektywne zachcianki. Są przekazane naturalnie dla dziecka. Ono jest prawdziwym odbiorcą takich pieniędzy nawet wówczas, kiedy osobiście nad nimi nie sprawuje kontroli. Jak dać sobie radę w przypadku, kiedy przez dwa lub trzy miesiące zostało zarejestrowanych kilka groszy z powodu alimentów na córkę?

Najpierw trzeba porozmawiać z byłym małżonkiem, nawet jeżeli jest to niezmiernie nieprzyjemne. Wyjaśnienie okoliczności natychmiastowo daje perspektywę wybrania dalszej koncepcji. Jeśli to w ogóle nie pomaga, spotykamy się ze wściekłością lub brakiem odpowiedzi, musimy wynająć fachowego adwokata, jaki zainteresuje się żmudną dla nas sytuacją kompleksowo. Musi to być serdeczna osoba, a więc taka która zaangażuje się, będzie dopomagać nieprzerwanie oraz wyjaśni wszelkie wieloznaczności prawne.

Składanie wniosku egzekucyjnego do komornika

Jesteśmy w stanie swobodnie wyłonić komornika, u którego pozostawimy wniosek egzekucyjny. Dobrze jest kierować się położeniem biura oraz liczbą interesantów, których egzekutor musi obsłużyć w tzw. „rejonie”. O drobiazgi powinniśmy zapytać swego prawnika, który skontroluje, jakie kancelarie będą potrafiły produktywnie przystąpić do pochwycenia mienia… oraz są najbliżej byłego małżonka. Warto napisać wszelkie dane, które posiadamy o byłym partnerze – numery kont bankowych, ubezpieczeń, obligacje, miejsce pobytu, nazwę firmy i informacje dotyczące prywatnych nieruchomości. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli dobrze wiemy, iż były mąż posiada określony kapitał (bardzo często ten zajadle kamuflowany), wolno nam wszystko zakomunikować komornikowi.

Daremna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, iż bynajmniej nie posiadamy już żadnych perspektyw na odebranie należnych funduszy. W przypadku, gdy dopełniamy kryteria dochodowe, możemy wnioskować o środki z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieudana to innymi słowy nieuzyskanie alimentów na małe dziecko przez okres dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą podjęte konieczne działania odnośnie dłużnika. Na starcie były mąż zostanie poproszony na potrzeby sprostowania sprawy. Musi koniecznie dokładnie zrelacjonować swoją sytuację prywatną oraz zawodową, przykładowo powód niewysyłania alimentów. Prócz tego będzie od niego egzekwowane dostarczenie oświadczenia majątkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy były partner nie posiada żadnych funduszy z tytułu zatrudnienia czy bezowocnie szuka zajęcia, musi wpisać się jako osoba niepracująca w Urzędzie Pracy. Musi także przyjąć propozycję pracy zarobkowej, bo w innych okolicznościach będzie uznany za „wymigującego się od przymusu alimentacyjnego”. Jeżeli założył firmę, jaka przynosi same straty, również musi się zarejestrować, jednakże tym razem jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli były małżonek przeprowadza wszystkie powyższe czynności (to znaczy „współdziała”), nie można nic więcej zrobić. Nawet, gdy funduszy nadal nie ma. Stosowne czynności wprowadza się w takich okolicznościach, jeżeli poprzez przeszłe pół roku nie uregulował on więcej niż 50% alimentów.

Kiedy można liczyć na ściganie dłużnika?

Jeśli były małżonek bezustannie unika pokrywania alimentów na dziecko, zostaje dłużnikiem ścigany przez organy państwowe. W niniejszej sytuacji powinniśmy wysłać wniosek o poszukiwanie za przewinienie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj najzwyczajniej w świecie o „uporczywą niealimentację”, to znaczy okoliczności, w jakich były małżonek wcale nie pragnie uiszczać, alimentów, bo „ma taki kaprys” oraz w sumie nie ma równocześnie najmniejszych logicznych powodów (szczegóły musi koniecznie wyjaśnić nam nasz prawnik). Ewentualnie można oddać prośbę do starosty, ażeby zatrzymano prawo jazdy takiemu „delikwentowi” oraz wpisano go do biura informacji gospodarczej. Ogólnie rzecz ujmując nie będzie miał szansy dostać jakiegokolwiek kredytu z banku, oprócz popularnych pożyczek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

W przypadku kiedy dobrze wiemy, że dłużnik bez wątpienia miał dorobek, natomiast darował go jakiemukolwiek członkowi rodziny, w takiej sytuacji mamy możliwość wnieść odpowiedni pozew: skargę pauliańską (o której wspomina kodeks cywilny) czy zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa, które ma za zadanie ograniczyć zaspokojenie potrzeb wierzycieli. Możemy również wnosić o „alimenty od dziadków”, gdy on nie jest ani trochę w stanie ich pokrywać.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się dużo więcej, kliknij w odnośnik obok – Adwokat Toruń

Komentarze są wyłączone.