Pranik rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy zawód księgowej to zawód z przyszłością?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie będzie odbywało się podczas sprawy rozwodowej? Czy trybunał wymierzy w naszą stronę same nieprzyjemne pytania? W jaki sposób przygotować się do rozprawy, ażeby otrzymać rozwód? Rozpocznijmy od tego, że obecnie procesy rozwodowe nie są niczym niezwykłym. Masa ludzi z czasem stwierdza swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii doboru sympatii. Czasami współmałżonek oszukuje, nadużywa trunku czy innych używek czy katuje psychicznie. W takiej okoliczności każdy z nas ma zezwolenie, by wnieść pozew o rozwód i wypatrywać należytego wyroku trybunału. Czyhanie na holu przed salą na zainicjowanie rozprawy prawdopodobnie jest szczególnie stresujące. Nie ma się jednakże czego bać. Wystarczy posiadać fundamentalną wiedzę na temat tego, kto i o co będzie właśnie na niej pytał. Jeśli odczuwamy, że bez niczyjej pomocy właściwie nie damy sobie rady, należałoby w takiej sytuacji udać się do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam uzbierać wszystkie potrzebne papiery.

Rozprawę w kwestii rozwodu przeprowadza zwyczajowo trzech sędziów, z czego zajmujący centralną pozycję jest sędzią prowadzącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to adwokaci ławnicy. Postępowanie będzie odbywało się bez włączenia widowni, także z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, współmałżonków i powierników nikogo ponadto absolutnie nie powinno być podczas tego wydarzenia. Bynajmniej nie musimy się więc niepokoić tym, że przyjaciółka z firmy dowie się nazbyt dużo o naszym pożyciu małżeńskim albo o tym, co właściwie stało się z naszymi małoletnimi dziećmi. Kolejnymi stopniami procesu są: wypytywanie partnerów, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie małżonków i definitywnie – ogłoszenie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zawsze rozpoczyna od zadawania generalnych pytań. Czy współmałżonkowie prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy tak to wygląda); w jaki sposób wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy osiągnęły pełnoletność, kto aktualnie ma nad nimi opiekę, jeżeli matki czy ojca w takim domu nie ma); czy zawczasu toczyły się wobec któregokolwiek z współmałżonków procesy dla rodzin? Czy jest w ogóle jakaś nadzieja na odratowanie małżeństwa? Po tych zapytaniach trybunał przechodzi do przesłuchania świadków. Ma możliwość to zorganizować na wczesnej rozprawie bądź dopiero na kolejnej. W pierwszej kolejności przesłuchiwani są przyjaciele strony powodowej, zaś w następnej kolejności – strony pozwanej. Od ilości świadków uzależniona jest liczebność spraw, zaś każdy z partnerów ma szansę pytać o konkrety. Jeśli wszyscy zostaną już przesłuchani, w takiej sytuacji trybunał przechodzi do wysłuchania partnerów. Mają opcję oni pokazać indywidualny punkt widzenia, odnieść się do tego, co właściwie wygłosił któryś ze świadków bądź sam współmałżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wówczas, kiedy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie szczęście dziecka, głównie nieletniego
  • Stałoby to w niezgodzie z podstawami współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda tylko winny małżonek, m in. ten który dopuścił się niewierności (drugi współmałżonek jest zobowiązany zaprezentować aprobatę na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W sporej ilości postępowaniach ma możliwość pomóc nam prawnik, głównie jeżeli planujemy, żeby trybunał stwierdził winę którejkolwiek ze stron za rozpad związku małżeńskiego. Powinniśmy się również do niego udać wówczas, jeżeli: strony posiadały wspólny dobytek, zaś jedno z nich ma działalność gospodarczą w stanie niewypłacalności; chcemy, ażeby zostały orzeczone alimenty na drugiego małżonka czy na najmłodszych członków rodziny; pragniemy posiadać wyłączną zwierzchność rodzicielską czy pragniemy przeciwnej stronie uszczuplić związki z dzieckiem; okoliczność potrzebuje osądzenia metody korzystania ze wspólnego lokalu, jego przydziału bądź przyznaniu go jednemu z współmałżonków; powinno się osądzić podział zupełnego dorobku. Adwokat ma możliwość nam pomóc nie tylko w sytuacji rozwodu, lecz też w trakcie separacji. Należy nadmienić, że rozwód i separacją charakteryzują dwie różne rzeczy, jakie chociaż są zbieżne, ale różnią się „wynikami”. Wyrok sądu o rozwodzie działa w taki sposób, że małżeństwo przestaje funkcjonować. W wariancie separacji związek nadal działa formalnie. Osoby, jakie wybrały separację, z dowolnych względów wcale nie zamierzają zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są bogobojne bądź mają na wychowaniu małoletnie dzieci. Występuje również coś specjalnego, jak separacja praktyczna, w jakiej mąż i żona obcują odrębnie, czyli nie zasiedlają tego samego lokum.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie trzeba posiadać przy sobie wszystkie dowody obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu jedynej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, sms-y, wiadomości multimedialne bądź filmy. Powinniśmy udowodnić, że partner, m in. dopuścił się zdrady bądź wciąż nadużywa alkoholu. Jeżeli staniemy przed sądem nie posiadając jakichś dowodów w takiej sprawie (lub nie posiadając obserwatorów zdarzeń) osiągnięcie rozwodu może przebiegać niesłychanie mozolnie. Rozpoznanie sądu będzie bazowało na wysłuchaniu małżonków oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz rzetelnego adwokata, to wejdź w ten odnośnik – Rozwody

Komentarze są wyłączone.