Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

prawnik Toruń obowiązek alimentacyjny kancelaria
Kto może żądać alimentów? Porady adwokata
7 kwietnia, 2017
kancelaria notarialna notariusz toruń notariusz usługi
Spisywanie umowy najmu okazjonalnego
12 kwietnia, 2017
dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak przygotować genialną imprezę?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż genialne imprezy to takie, które ogólnie rzecz ujmując nie są rozplanowane w każdym najdrobniejszym szczególe – zatem mnóstwo rzeczy po prostu dzieje się spontanicznie. Często jest tak, że im bardziej jesteśmy na „nie” oraz nie chcemy wychodzić do znajomych, wtedy impreza jest jeszcze bardziej udana. Zaś w przypadku kiedy rozpoczynamy pierwsze przygotowania tydzień wcześniej (kobiety nabywają często „wystrzałowe” stylizacje z owej okazji oraz dostosowują make up), to impreza okazuje się okropnie nudna i pragniemy błyskawicznie z niej wyjść. Osoba, która jest realizatorem w sumie nie jest w stanie do końca przewidzieć wszelkich sytuacji, może wyłącznie zasugerować jakieś ramy, przykładowo że o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra uczestnicy imprezy będą wypijać szampana na ulicy i oglądać piękne fajerwerki. Jego pierwszoplanowym zadaniem jest zawsze to, aby niczego przybyłym gościom w ogóle nie zabrakło. Świetnym pomysłem jest zrobienie dobrej ramy muzycznej, przykładowo na imprezie będzie brzmiał popularny DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Przyszykowanie imprezy ogólnie rzecz ujmując nie polega zaledwie na zaproszeniu kolegów i koleżanek sms-em oraz wystawieniu napojów wysokoprocentowych na stoliku. Właśnie – jeśli mamy na względzie zaproszenia. Przesyłanie lapidarnych sms-ów w formie: „w piątek zabawa, wbijaj”, „w piątek u mnie, potańcówka do białego rana” lub „wpadnij, urodziny u mnie”, jest delikatnie mówiąc – trywialne. Idealnym zamysłem jest więc wydrukowanie zaproszeń i własnoręczne ich wypisanie, czy wysłanie informacji, ale o nieco awangardowym wyglądzie, między innymi:

„W związku z masowymi petycjami podległego ludu, cesarz wszelkich dóbr król Bartłomiej I, jako że jest panującym dobrotliwym, przywołuje na znamienitą zabawę pod „Strażnikiem Bramy”, jeśli tylko w sobotę Słońce zakamufluje się za horyzontem. Koniecznie trzeba posiadać osobne okrycie i konkretną porcję dobrego nastroju. Na uczcie tworzeniem muzyki zajmie się popularny DJ, zaś uczta skończy się wtedy, kiedy wszyscy goście pogrążą się we śnie bądź nawrócą do swych domów.”

Brzmi bardziej intrygująco, prawda? Na pewno więcej osób przybędzie na prywatkę po otrzymaniu tej wiadomości. Należy mieć na uwadze, ażeby krótko mówiąc nie była zbyt pompatyczna – musi koniecznie zawierać odpowiednią porcję powagi oraz żartu. Jakich błędów wystrzegać się „jak ognia”? Powyższy sms albo zaproszenie w formie kartki krótko mówiąc nie może nikogo obrazić. Darujmy sobie określanie przyjaciela niezbyt przyjemną ksywą (nawet jeśli na wybraną osobę w ten sposób mówią inni), pisanie czyichś cech temperamentu (w szczególności negatywnych) oraz innych analogicznych rzeczy.

Jeśli publikujemy zaproszenia, wtedy ogólnie rzecz ujmując nie muszą one mieć konstrukcji czystej kartki wypełnionej tekstem. W zasadzie nie muszą to być ponadto kartki zdobyte w supermarkecie z artykułami papierniczymi albo w sieci. Wspaniałym zamysłem jest własnoręczne stworzenie graficzne zaproszeń, np. w postaci listu żelaznego rodem z XIII wieku. Wszystko zależy bez wątpienia od charakteru prywatki, np. czy przybyli goście będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I tu daje o sobie znać kluczowy, i równolegle bodajże najistotniejszy kłopot: czy którykolwiek z przyjaciół ma alergię albo nietolerancję na jakieś artykuły spożywcze? Jakie są preferencje kulinarne zaproszonych osób? Czy chcą spędzać czas na świeżym powietrzu przy grillu czy konsumować wytworne potrawy w restauracji? Na ciekawej zabawie alkohol krótko mówiąc nie „przykryje” smakowitego jedzenia, innymi słowy, iż potrawy powinny zajmować główne miejsce, a nie wino albo wódka. Każdy dobrze wie, że w ogóle nie wolno pić tych napojów na tzw. „goły żołądek”. Zanim goście zaczną wlewać świetnej jakości napoje wyskokowe, koniecznie muszą coś zjeść. Menu powinno być dostosowane preferencji smakowych, np. jeżeli znajoma z tego samego roku jest uczulona na marchewkę, wtedy świetnie by było, gdyby na stoliku pojawiały się posiłki wolne od owego warzywa. Skoro przyjaciel z pracy ma dylemat z nietolerancją zbóż i produktów mlecznych, wówczas należałoby sporządzić przynajmniej 2-3 potrawy przede wszystkim dla niego. Inaczej bowiem będzie trwał przy zachęcających daniach i nic nie jadł, bądź przyniesie własne dania, natomiast na taką sytuację ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwolić żaden organizator (jeżeli troszczy się o to, by wszyscy zaproszeni goście dobrze się bawili). Koszty imprezy można niewątpliwie rozbić na wszystkich zaproszonych gości – łącznie z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy z nich doniesie po prostu ze sobą alkohol oraz coś do jedzenia. Powinniśmy jednak sprawdzać, żeby mówiąc w skrócie nie pojawiło się kilkanaście butelek piwa i jedno czerwone wino (albo na odwrót). Co każdy uczestnik przynosi ze sobą trzeba postanowić na wstępie.

Jeżeli pragniesz zaprosić na własną potańcówkę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to kliknij w link po prawej stronie – DJ łódź – a odszukasz pod nim fachowe informacje.

Komentarze są wyłączone.