Nauka pływania niemowląt

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dentysta Toruń – Leczenie i profilaktyka
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak spać
15 lutego, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich przyjemnym przeżyciem. Jest to też fantastyczna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio przystosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeżeli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą wiele stresu, zarówno dla matki jak i naszego skarba. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują podczas pierwszej styczności z basenem, jednak w razie płaczu nie należy uciekać do domu. Każdy niemowlak musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu był zadowolony. Basen jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować agresywne zachowania i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się podczas urlopu wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też komuś pomóc, czy mieć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk chodzenia na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki zauważą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń i koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma samych dobrych stron. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.