Paintball laserowy – zalety

Malowanie bawialni
Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom
16 grudnia, 2017
Okna i drzwi
Okna i drzwi – postaw na najlepszych
22 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Obecnie ludzie coraz częściej poszukują niebanalnej rozrywki. Nie starcza nam już tradycyjne wyjście na picie pysznych trunków, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na przyjemną wspólną rozrywkę grupy pracowniczej lub wypad z grupą przyjaciół paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny batalii zdecydowali się przejść na laser tag – często zwany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej renomy paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie widzimy dostrzegalne dysproporcje pomiędzy obiema stylami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na określonej liczby nabojów, którą spotkamy w częściej spotykanej formie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje konkretne plusy.

Bezpieczeństwo laser tagu obejmuje zarówno uczestników rozgrywki jak i zgromadzonych. Nie musimy dostarczyć zaawansowanych materiałów zabezpieczających teren, a samej batalii może przyglądać się widownia, usadowiona bardzo blisko miejsca akcji.

Trzeba zadać tutaj pytanie – co w kwestii światła, które emituje broń, służąca do walki przy paintballu laserowym. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, totalnie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu walczący i obserwujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich powinniśmy zaznaczyć kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, mocne wrażenia i dobra zabawa wiążą się z niezbędnymi osłonami i mundurami stylizowanymi na wojskowe. Przede wszystkim to ostatnie może być kłopotliwe, kiedy dominuje konkretny upał w lipcu czy sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, dzięki czemu czujemy swobodę oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, iż naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – poszerza się grupa potencjalnych żołnierzy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie zagra w niego każdy brzdąc, a jeśli dopilnują stosownych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – chociaż na ogół będzie w tej sytuacji niezbędne specjalne oznajmienie od rodzica. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Prawdopodobnie wielu z Was choć raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach paintball laserowy sprawia, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. To może wam się spodobać – w paintballu laserowym nie obowiązuje reguła, że po jednym skutecznym ciosie od rywala wypadacie z gry. Dobre rozwiązanie? Nie zatrzymujmy się na tym. Renomowana spółka mająca w swoim menu grę w paintball laserowy najprawdopodobniej będzie się starała odwzorować broń, wykorzystywaną przez militaria z naszego kraju lub zagraniczne. Przykładem może być karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Oczywiście prócz karabinu, zostaniemy wyposażeni w czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub eliminacji. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie ekwipunku w ciekawe składniki, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie rozgrywki i poczucia się jak wprawiony koneser wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag teraz bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

 

Zademonstrowaliśmy już dużo pozytywów paintballa laserowego. Te argumenty, w zestawieniu z dość konkurencyjnymi cenami prowadzą do tego, iż ten typ zabawy będzie niezłym pomysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w gronie zżytej ze sobą paczki, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 genialny wieczór kawalerski. Obecnie standardowa impra w lokalu może być dodatkiem, a tak męska rozgrywka połączy kapitalną zabawę z dobrze dobraną dawką adrenaliny, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Jego zaletą jest to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Laser tag może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować niebanalną godzinę WF-u czy zorganizować młodszemu pokoleniu obóz.

Przestrzegamy – większość spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a jak spojrzymy na coraz większą sławę laser tagu, należałoby zapewnić sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy godzina zostanie dogadana, należy przyjcie odpowiednio przed terminem i otrzaskanie się ze zwyczajami, panującymi na obszarze obiektu organizującego całość gry. Gdy już wszystko będzie gotowe, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozgorzeje rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.