Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
30 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
2 kwietnia, 2017
dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

Historia dekoracji z papieru

Czym są wycinanki z papieru? No właśnie, zna je naturalnie każdy z nas! Nieraz przycinanie rozlicznych konturów z wzorzystego papieru, czasopism albo kartoników definiuje się jako „sztukę niszczenia papieru”. Mówiąc skrótowo wycinanka pojawia się z odrzucenia większej ilości wzorzystego papieru w taki sposób, by reszta została w jednym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce uwielbiają siedzieć przy stoliku i tworzyć przeróżne wzory, natomiast później doklejać je na ściany albo wieszać w kuchni. Czy na ślubie i weselu kolorowe wycinanki papierowe mogą być ciekawym dodatkiem? Czy mają możliwość pełnić funkcję oryginalnej, przyciągającej spojrzenia dekoracji? Oczywiście mogą, tylko koniecznie muszą być stworzone niezmiernie starannie. Trzeba używać wyłącznie niesamowicie ostrych narzędzi, np. nożyczek albo skalpeli. W dawnych czasach posiłkowano się nożyczkami do strzyżenia owiec, bowiem były niezmiernie ostre.

Historia wycinanek z papieru, z których teraz robi się czarujące dekoracje ślubne, były nadzwyczaj popularne w Chinach (bo to w zasadzie tam odkryto papier). Z niezwykłych, krzykliwych wycinanek projektowano błyskotki do włosów przede wszystkim dla niewiast z dynastii Tang. Za to na chińskich prowincjach, jak tylko kończyły się plony, kobiety zasiadały wspólnie do stolika i wytwarzały wtedy fascynujące wycinanki z pięknego papieru. Każda panna musiała obowiązkowo przyuczyć się z wielu technik odcinania wzorników, ponieważ przed zamążpójściem były punktowane jej predyspozycje. Meksyk był następnym krajem, w którym papierowe wycinanki cieszyły się niesamowitą renomą. Wycinano różne wzory z bibuły i w następnej kolejności wieszano je na wisiorach przy głównych ulicach. Przeważnie organizowano to z okazji ożenku, chrzcin lub innych świąt liturgicznych. Ustrojone miasto musiało wówczas prezentować się fantastycznie!

W naszym kraju wycinanki można zauważyć w sztuce regionalnej, konsumpcyjnej oraz modzie. Coraz chętniej młodzi ludzie stawiają się na manualnie wytwarzane zaproszenia, elementy zdobnicze w Kościele, oznaczenia ślubnych stołów oraz inne dekoracje weselne. Wycinanki na niezliczonych ślubach bynajmniej nie są wyłącznie nic nie znaczącym tłem, ale niejednokrotnie stanowią nadrzędny motyw. Przykładowo w trakcie świąt Wielkiej Nocy rządzą wycinanki z elementami roślinnymi. i zwierzęcymi.

Piękne dekoracje ślubne z papieru

Istnieje sporo technologii wykonywania wycinanek z papieru, jednak do najbardziej typowych należą te przygotowywane ręcznie oraz przy użyciu lasera. Pierwsze są niesamowicie drogie, gdyż każda oddzielna wycinanka jest produkowana na wyjątkowe zamówienie. Dużo czasu trwa wymyślenie modelu, zaś zaraz potem wytworzenie kilku analogicznych egzemplarzy. Wycinanki przygotowane laserowo są dużo tańsze, jednakże krótko mówiąc nie mają – jak to się najczęściej powtarza – „duszy”. Na wesele na sto procent trzeba kupić kosztowniejszą wariację, jeśli zależy nam na dopieszczeniu każdego detalu.

Ciekawym zamysłem są kartki z życzeniami. Są dobre nie tylko na wesele, lecz także na różne okoliczności, przykładowo narodziny potomka, Dzień Matki, Boże Narodzenie czy Walentynki. Na tej kartce mamy szansę umieścić samodzielnie stworzony wiersz i podpisy członków rodziny. Panie, które są faktycznie odważne, mogą wytworzyć biżuterię z kolorowego papieru, np. „wpinkę” do włosów. Szczególnie, że standardowo każda panna młoda ma założone kosztowne błyskotki. Nie chodzi tu o skąpstwo, tylko o zahipnotyzowanie wszystkich gości w nietypowy sposób. Wytworzenie tych dekoracji ślubnych możemy zlecić osobie, która zajmuje się tym na co dzień.

Dekoracje weselne nie-papierowe

Ślub jest wspaniałym przeżyciem, dlatego dekoracje weselne muszą być perfekcyjnie dobrane do stylu, w którym będzie się ono odbywało. W bieżącym roku mnóstwo osób przygotowuje wesele w formacie „fabrycznym” czy w stylu łączącym kilka motywów Pierwszy styl bazuje na zagospodarowaniu „segmentów taśmowych”, zaś często sama uroczystość odbywa się w wynajętym składzie czy zniszczonej manufakturze. Z kolei drugi jest kierunkiem „wolnym”, w którym dominują wątki roślinne oraz rzekomy nieład. Wykwintne uroczystości, na jakich goście przyodziani są w kosztowne garnitury oraz suknie, niespiesznie odchodzą w zapomnienie. W dzisiejszych czasach przodują prawdziwe amarylisy we włosach, papierowe kwiatki zawieszone w wielu miejscach na sali, ciasta weselne skonstruowane w stylu barokowym oraz kostiumy dla zaproszonych osób rodem z festynów kostiumowych. Wszystko w praktyce zależy od naszej fantazji oraz… doświadczonego aranżera wesel. Dekoracje weselne obowiązkowo muszą oczarowywać, jednakże krótko mówiąc nie taki, który ostatecznie „zakryje” parę młodą. Przed tak oczekiwanym dniem powinniśmy dogłębnie rozważyć, czy wszystko jest ostatecznie załatwione. Zaplanowania ozdób nie wolno odkładać na ostatnią chwilę.

Jeżeli jesteś zafascynowana przygotowywaniem niebanalnych dekoracji bądź chcesz wynająć scenografa na własny ślub, kliknij w link obok – Dekoracje weselne Toruń – a z całą pewnością znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Komentarze są wyłączone.