Kubki termiczne dla każdego

Nowoczesne metody izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Termokubek na każdą okazję
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek idealny dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy głównie w sezonie jesienno-zimowym, gdy planujemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy np. w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że termokubki nie tylko trzymają gorąco, ale też są dobre do przechowywania chłodnego picia gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zachowa goraco kawy czy herbaty lub chłód picia. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, dlatego przyda się w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeśli decydujemy się na zakup termicznego kubka, warto najpierw ocenić parę istotnych aspektów. W głównej mierze szczególnie ważny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie oraz trwałość utrzymania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać temperaturę w środku na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Powinno się także zwrócić uwagę na formę kubka termicznego oraz jego objętość. Termiczne kubki o niskiej objętości nie będą dobre na długich wycieczkach, ze względu na to w tym zakresie lepiej dostosować pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek do biura, do pracy

Termiczne kubki zazwyczaj kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki, które zapewniają dłuższy okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić piękny termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te słabiej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu przeważnie kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, posiadają sporo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez oporu zmieszczą się do tornistra oraz są nietrudne w stosowaniu. I choć krócej zatrzymują ciepło lub zimno oraz są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie potłuką się jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest potrzebne, lepiej zdecydować się na kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne nada się w trakcie wycieczki?

Planując wycieczkę najbardziej patrzymy, by kubek termiczny przez wiele godzin utrzymywał ciepło lub chłód picia w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Takie kubki termiczne najdłużej wśród innych zatrzymują ciepło lub zimno, dlatego że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę na wiele godzin. Co więcej mają trwałą budowę i są niewzruszone na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe powinniśmy mocno uważać, więc kubek termiczny pasujący do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny oraz świetnie zachowuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, by byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów przeważnie cenimy produkty z dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój charakter, natomiast ceramiczne kubki ogromną ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe także cechują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.