Termokubek na każdą okazję

Kubki termiczne dla każdego
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny na każdą okazję

O termicznych kubkach myślimy głównie w okresie jesienno-zimowym, gdy planujemy zabrać ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że temiczne kubki nie tylko zachowują ciepło, ale też sprawdzają się do zabierania ze sobą zimnego napoju w upały. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka do codziennego korzystania, czy bardziej głowisz się nad termosami turystycznymi. Dobry kubek termiczny na kilka godzin utrzyma goraco kawy czy herbaty albo chłód napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać przez cały rok, tym bardziej że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, najlepiej najpierw przemyśleć parę ważnych aspektów. Przede wszystkim bardzo ważny jest materiał jego wykonania. Tak sprawdzimy jego zastosowanie i trwałość utrzymania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest przykrywka kubka. Powinna być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać temperaturę wewnątrz na porządanym poziomie, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Trzeba również zwrócić uwagę na formę kubka i jego pojemność. Termiczne kubki o niewielkiej objętości nie będą dobre na czasochłonnych podróżach, dlatego w tym zakresie lepiej dopasować pojemność kubka do własnych potrzeb. Oprócz jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni albo w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek idealny do biura, do pracy

Termiczne kubki często nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy warto jednak uzależnić od formy pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, które gwarantują dłuższy czas zachowania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na piękny ceramiczny kubek, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych kolorach i wzorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te słabiej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie najlepszy dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być zdecydowanie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny przeważnie wybieranymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód zmieszczą się do tornistra i nie sprawią trudności w korzystaniu. I choć nie tak długo zachowują ciepło lub zimno i są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozpadną się tak jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie odpowiedni też na spacer, gdzie szukamy wygodnego kubka, ale nie skupiamy się na długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, warto nabyć termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są droższe i można je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę przeważnie chcemy, aby kubek termiczny bardzo długo zachowywał ciepło lub chłód napoju wewnątrz. Z uwagi na to doskonałym kubkiem na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego typu kubki termiczne najdłużej wśród innych zachowują ciepło lub zimno, dlatego że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że utrzymują zimno lub ciepło przez wiele godzin. Ponadto mają trwałą konstrukcję i są odporne na upadki. Minusem kubka stalowego termicznego jest jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie powinniśmy szczególnie uważać, dlatego kubek termiczny do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i dobrze trzyma zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów przeważnie kierujemy się ładnym wyglądem, więc najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki ogromną ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne również cechują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.