Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy automatycznego podlewania trawników
24 sierpnia, 2020

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie zasługa regularnej pielęgnacji, ale również relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się i odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór fryzjera jest niezwykle ważny. Dbałość o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie muszą być brane pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest również wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są możliwe do zrealizowania na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są również certyfikaty, jakie często można znaleźć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer nieprzerwanie się rozwija – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Uzupełnia wiedzę i śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza dyplomami zwykle powinien mieć również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wyszukane upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele albo inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by minął w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów trzeba się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto również zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to poświęcają im zbyt mało uwagi. Bywa także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i wie, czego wymagają.

Istotna jest również komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować zniżkę, zabieg regeneracyjny lub zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie ważny. W tym zakresie kluczową rolę spełnia higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, by narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jakim stopniu zespół troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Należy także zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy również jakość sprzętu i produktów, jakie są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest także dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.