Lifting – przegląd zabiegów

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość elastyny i kolagenu w skórze znacznie spada, co powoduje, że robi się ona zwiotczała oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które chciałyby zachować młodość , mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak takie działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody są znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika bazuje na energii ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalne urządzenie i wnikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technika HIFU może być również stosowana na wszystkich częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą usuwania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych substancji czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę oraz kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi pożądane oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 16 miesięcy. Co ważne może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podniesienie skóry, która z upływem lat staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, linia brwi, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może być za ciężka, żeby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz zdecydowanie słabiej oddziałuje na komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu zwiększenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, aby uzyskać oczekiwany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak dużą powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na ostateczne efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.