Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Ocieplanie natryskowe domu pianą poliuretanową
1 października, 2020

Czyste biuro lub innego rodzaju zakład pracy to element, na który klienci patrzą, decydując się na kontakt z firmą. Mając na celu dobre pierwsze wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, najlepiej zatroszczyć się o czystość. Biorąc pod uwagę powierzchnię jedna osoba czyszcząca na umowie może być zbyt mało, z uwagi na to sporo przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Ze względu na to nic dziwnego, że firmy sprzątające robią się o wiele bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby , wynajmujące do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Oferty firm sprzątających

Usługa firm sprzątających zawiera wiele działań porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, trzeba szczegółowo opisać w umowie, które usługi są konieczne, a także w jakich godzinach i dniach mają być wykonywane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Powinno się również omówić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w trakcie tygodnia, natomiast tam, gdzie zazwyczaj pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, należy pomyśleć o oczekiwanych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim czyszczenie mebli, odkurzanie i mycie i zamiatanie podłóg lub wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje również pranie dywanów lub tapicerowanych mebli. Oferowane są też usługi okresowe, np. mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej powierzchni i otaczającego ją terenu.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej najlepiej rozpocząć od sprawdzenia oferowanych usług, aby zyskać pewność, że będzie odpowiadała naszym potrzebom. Ponadto trzeba zobaczyć opinie i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, zapisujących ustalenia między stronami. Do firm sprzątające, jakie namawiają do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich trudno odszukać szczegółowych informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest również metoda pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, aby realizowanie usług zachodziło sprawnie i terminowo. Należy zwrócić uwagę również na utrzymanie grafika pracowników oraz na dane na listach kontrolnych, potwierdzających częstotliwość wykonywanych usług. Żeby wybrać dobrą firmę sprzątającą, warto jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie wskaże, że będzie samodzielnie dostarczał niezbędny sprzęt i środki myjące, powinno się sprawdzić, czego używa konkretna firma w swojej pracy. Niektóre firmy polecają swoje usługi, zapewniając wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie można nabyć w zwykłym sklepie lub galerii.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być korzystne z 2 głównych powodów. Po pierwsze to rozwiązanie okazuje się zwykle tańsze, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na umowę. Co więcej, w sytuacji, kiedy nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując profesjonalną firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skoncentrować się przede wszystkim na przydzielonych im zadaniach, jakie generują faktyczne przychody. Co więcej fachowe firmy sprzątają o wiele sumienniej i staranniej, a do tego niezwykle dyskretnie, jeśli dobierzemy czas czyszczenia, aby nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona i nie odstrasza klientów. Ponadto firma sprzątająca z reguły troszczy się o potrzeby placówki. Jeśli kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka informacja jest dostarczana do odpowiednich osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje również na zdrowie pracowników oraz na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort i oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.