ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany diodowe
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.