Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
25 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
30 marca, 2017
Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest powszechnie znany, włoski powinniśmy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa zwykle kilka dni. Czasami u pewnych Pań w zasadzie nie trzeba aż tyle czekać, zaś włoski zaczynają się pojawiać już po pierwszym dniu. Ta technika jest niezmiernie komfortowa, mimo tego że przeciwwskazaniem może być na przykład posiadanie zbyt delikatnych naczynek włosowatych, których nie wolno zaogniać podgrzanym woskiem. Potrafią powstawać potem rozognione, rozległe plamy i w konsekwencji jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nakłada gorący wosk na konkretne części ciała, zaś w następnej kolejności przykłada uprzednio przygotowane plastry czy długie kawałki materiału. Szybkim pociągnięciem dłoni zrywa je wraz z włoskami. Metoda może być dla niektórych Pań niezmiernie nieprzyjemna. Bolesność zależy po prostu od progu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Naskórek po kuracji za pomocą wosku jest zaczerwieniona tylko niewiele, ale poleca się przez nie mniej niż kilka dni nie korzystać z gorących kąpieli oraz peelingów w partiach, gdzie przeprowadzono epilację.
Dobrze jest zapewne przedstawić zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a tak naprawdę epilacji – wystarczy przygotować wybraną partię ciała jeden dzień wcześniej. Trzeba dokładnie ogolić nogi zwyczajną jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy „hodować” włosów przez co najmniej parę dni, co jest sporym udogodnieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w przeciągu 20 minut, ale zanim to nastąpi trzeba zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie czy omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji za pomocą lasera jest na przykład przyjmowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która silnie podrażnia komórki skóry. Absolutnie nie wolno także leżeć w pełnym słońcu na 14 dni przed i po zabiegu. Niezmiernie istotne jest też to, ażeby krótko mówiąc nie wykonywać peelingów miejsc, jakie mają zostać poddane epilacji laserowej na jeden tydzień przed i po sesji. Mówiąc w skrócie nie wolno również eksponować ciała na promienie słoneczne w trakcie następnych zabiegów, stąd jesień oraz zima są perfekcyjnym okresem. Paniom w ciąży sesje się również odradza. Kosmetolog przy użyciu białego ołówka oznacza na skórze wszelkie przebarwienia, piegi i znamiona, gdyż laser sprawdza ciemniej zabarwione obszary skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skuteczny jeśli chodzi o włosy mocne oraz o ciemnym ubarwieniu – prosto można je usunąć. W gabinetach, w jakich wykonuje się zabiegi z medycyny estetycznej, sesje trwałego usuwania owłosienia laserowej przeważnie wykonują profesjonaliści. Używają urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach do rejonów ciała, do jakich ciężko dojść, między innymi pachy, okolice bikini i o większym obszarze pracy, którą mamy możliwość szybko usunąć owłosienie z nóg. Laser na parę chwili „ciągnie” skórę, unicestwia centralną część włosków i przenosi się na nowy obszar skóry. Biorąc pod uwagę rozmaitą grubość włoska, miarę melaniny bądź liczebność owłosienia, mówiąc w skrócie nie można naprawdę obliczyć, jaki uzyskamy rezultat po pojedynczej sesji. Przeciętnie niszczonych jest coś koło 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Klientki, które przez przypadek mają do czynienia z depilacją ocieplonym woskiem, zdecydowanie muszą to przeczytać. Na potrzeby zabiegu trzeba koniecznie „wyhodować” włosy oraz to jest potencjalnie najbardziej nieprzyjemne. Ponadto te Klientki, które ani razu nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie kosmetycznym, powinny się nastawić na to, iż terapia w zasadzie nie należy do najprzyjemniejszych – to nieprzyjemna technika. Wszystko jednakże jest uzależnione od sprawności przeprowadzania zabiegu i zdolności kosmetologa. Dobry kosmetolog praktykujący depilację za pomocą wosku zorganizuje to szybciutko oraz beż żadnych kłopotów, nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. Na starcie nakłada proporcjonalnie podgrzany wosk, natomiast potem dociska uprzednio przygotowane plastry oraz wyraźnym ruchem wyciąga włosy. Generalnie podczas sesji można poczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, bo to ono jest zazwyczaj najtrudniejsze.
Nogi stają się w jednej chwili jedwabiście gładkie – to na pewno zabieg dla Klientek, jakie oczekują natychmiastowego wyniku. Cała procedura trwa w okolicy 20 minut, a gładkość jest zachowana przez blisko 2 tygodnie. Włosy, które niedługo odrastają, są dużo dyskretniejsze oraz mają jaśniejszy kolor. W dodatku nie ma żadnych skutków ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów musimy wypełnić dokładną ankietę, jaką powoli omawia się z kosmetologiem. Specjalista będzie odpowiadać na wszystkie pytania także podczas nakładania wosku. Nie trzeba zupełnie zawracając sobie głowy bólem, może jedynie lekko szczypać wsysana przez większą głowicę skóra. W szczególności we wrażliwych miejscach można mieć poczucie dyskomfortu, między innymi pod kolanami. W trakcie wizyty trzeba przygotować się na to, że będzie unosił się delikatny zapach spalanych cebulek włosów. Zabieg jest ekspresowy oraz poniekąd przyjemny. Kosmetolog informuje Panie iż wyeliminowana zostanie wyłącznie bardzo duża ilość cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy wzrostu włosa – pozostałe muszą w takim razie urosnąć, aby można było je wykluczyć laserem. Przez parę dni włoski będą się kruszyć, przykładowo kiedy będziemy ścierać naszą skórę po kąpieli. Następne włosy będą dyskretniejsze oraz będą również dużo wolniej rosły. Możemy będzie zaobserwować rejony, w których będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po zabiegu będzie zaróżowiona i w takim okresie można próbować pantenolu. Jeden zabieg nie ma za bardzo sensu, tylko kompletny pakiet jest w stanie wykluczyć włoski dokładnie (i nigdy nie odrosną).
Sumując: jeżeli zamierzamy zdecydować się tylko na jednorazowy zabieg, można wybrać depilację gorącym woskiem (tymczasem po jakimś okresie włoski będą odrastały takie same). Lecz jeżeli ktoś zamierza usunąć włosy całkowicie, warto zainwestować w linię wizyt epilacji przy użyciu lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.