Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, kosmetyki hamujące wzrastanie włosów, depilacja ksenonowa – to najprawdopodobniej najprostsze sposoby pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Z pewnością zdają egzamin na kilka czy kilkanaście dni, lecz po tym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest fundamentalny argument wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to zamysł nowy, gdyż niedawno mnóstwo osób umawiało się na kurację z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowocześniejszym i najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Naukowcy, którzy zaprojektowali, a następnie wdrożyli oba lasery diodowe, za drugim razem zamontowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie rozstrzygnięcie pozwoliło na wzmocnienie efektywności kuracji, skrócenie czasu jego przeprowadzania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i można ją z całą pewnością stosować do okolic intymnych, skóry niezmiernie podatnej na uczulenia lub oliwkowej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji czy mają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zdobył wiele ekskluzywnych nagród. Co istotne, w ogóle nie przynosi żadnych skutków ubocznych.

Przeciętnie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, aby ostatecznie usunąć wszystkie włoski. Jeżeli wybierzemy kilka partii, m in. brzuch i bikini za jednym razem, to kosmetyczka jest w stanie to wykonać podczas jednorazowej wizyty. W praktyce liczba zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i etapu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włoski wyraźnie zauważalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Krótko mówiąc nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wzrastają równolegle, z tego względu laser usuwa około 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy epilacja laserowa na pewno zapewnia zadowalające efekty?

Z całą pewnością są one znacznie efektywniejsze aniżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia potrafią dać się zauważyć tylko indywidualne włoski (np. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, jakie zdecydowały się na ten zabieg i zamieszczają swoje uwagi na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z efektów. W szczególności, że jest to skuteczna technologia na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym skutkiem lekkomyślnych depilacji czy najzwyczajniej w świecie podatności są drobne ranki na skórze, rozognione grudki lub krostki. Mogą również dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas wizytacja u lekarza jest niekiedy niezbędna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna koncentrować się ropa, natomiast następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną możliwością, aby poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przystawia do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest dokonanie oceny włosów i dostosowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji nie mają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją dobrze jest zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Innowacyjny czytnik bada wiele paramentów równolegle, m.in. kolor i gęstość włosów. Bynajmniej nie musimy się denerwować, że urządzenie będzie wywoływało ból czy pojawia się poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy pozytyw należy uznać wygospodarowany czas, bowiem nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny w taki sposób, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie należy także kupować kolejnych golarek, inwestować w wykwintne urządzenia używane w domach, męczyć się z nagrzewaniem wosku oraz bólem. Kobiety wybierają epilację ze względów całkowicie użytecznych. Są w stanie nieskrępowanie wyjść na plażę w bikini, absolutnie nie muszą wstydzić się sporadycznych stojących włosków ani krostek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym atutem dla Klientek depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia niniejszego niezwykle delikatnego miejsca. Ochładzający żel ogranicza siłę odczuwania stopniowych impulsów wysyłanych przez laser. Do kolejnych plusów trzeba zaliczyć brak powikłań po wizycie (warto jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niezwykle drogie, więc warto obejrzeć regionalne oferty i zweryfikować czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej wizyty laserem terapeutycznym Palomar Vectus można usunąć prawie 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus można usuwać włoski choćby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było usuwać nadmierne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię trwała depilacja, wejdź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja

Komentarze są wyłączone.