Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
1 kwietnia, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
3 kwietnia, 2017
Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co jest najlepsze? Profesjonalny depilator, ciepły wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta zamierza mieć perfekcyjne ciało, zdecydowanie bez żadnego włosa! Spora część z nas z nas nie zamierza tracić czasu na wybieranie kremów na potrzeby usuwania włosów, z jakimi należy siedzieć pod prysznicem 20 minut. Jednorazowe maszynki, koszmarny wosk, kosztowne urządzenia do depilacji w domu – powinny już odejść. Został stworzony w ostatnim czasie ich następca – laser diodowy, który jest w stanie zredukować włosy z każdej części ciała i to na całe życie. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest niesamowicie uciążliwe. Ma to na uwadze na pewno każda kobieta. Wyrastające włosy są intensywniejsze, mają intensywniejszy kolor i jeszcze ciężej o nich zapomnieć. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, to powinnyśmy bezwarunkowo wiedzieć w jaki sposób to po prostu zrobić, bowiem możemy sprawić sobie krzywdę, a dokładniej zranić skórę. Mówiąc w skrócie nie można zapomnieć o dobrej pielęgnacji, bowiem to podstawa doskonale gładkich nóg (albo innych części ciała). Może najwyższy czas skorzystać z dobrodziejstwa innowacyjnych technologii i wybrać laser? To niezawodna strategia pozbywania się owłosienia, ale wcale nie jest wcale taka oczywista. Należy zapisać się na parę drogich wizyt, aby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski na całe życie. Niezwykle istotne jest przygotowanie skóry do takiego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i atrakcyjną, piękną skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile czasu marnujesz na pozbywanie się włosów z nóg bądź pach? Jeżeli zdecydowałaś się na jednorazowe maszynki to trwonisz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje blisko 167 godzin każdego kolejnego roku. Golarka elektryczna bądź gorący wosk tylko na pozór są oszczędne, ponieważ musimy ich używać co najmniej przez pół godziny co 2 lub 3 tygodnie. Do tego dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy oraz następne kosmetyki, które mają koniecznie spowalniać wyrastanie włosów czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest uciążliwa i tylko dzięki niej można mieć w najbliższym czasie trudności z wrastaniem włosów. A ponadto w sumie nie jest taka tania. Sumując te wszystkie sposoby, możemy zdecydowanie powiedzieć, iż epilacja laserowa jest najefektywniejsza i niedroga. W naszym kraju wiedza o tym zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż dostateczna. Mnóstwo Klientek dowiaduje się o owej propozycji w trakcie konsultacji i zapisów na pozostałe zabiegi, m in. rozgrzanym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bowiem ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. A na marginesie o depilacji przy użyciu wiązki lasera krąży kilkadziesiąt nieprawdziwych opinii.

Powód? Gdyż określenia „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane jak synonimy. Da się to zaobserwować chociażby po artykułach na wielu stronach internetowych, bądź uwagach rozmaitych osób w częściach na komentarze i na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz nie polega wyłącznie na tym, iż w jednym spośród niniejszych terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W typowej depilacji (m in. woskiem lub depilatorem) włosek jest usunięty, jednak tylko na zewnątrz. Pełna cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek są zdrowe. Więc depilację trzeba systematycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest strategią trwałego pozbywania się owłosienia. Uszkadza włos, cebulkę i wspomnianą brodawkę – a skutkiem jest brak szansy naprawy włoska oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. W trakcie terapii wysyłany jest impuls. Melanina, a mianowicie pigment występujący w środku każdego pojedynczego włosa, pochłania emitowane światło. W trakcie oddziaływania aparatury jest generowane ciepło, a włos razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest spalany. Skuteczność lasera bazuje na tym, czy za jednym zamachem spali poszczególne cebulki z włosem czy wyłącznie je osłabi. Spora ilość urządzeń, które instaluje się w mieszkaniach lub salonach kosmetycznych tylko utrudnia proces wzrastania włosa. Dlatego po jakimś czasie pojawiają się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Doznawanie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, ale nie wolno z pewnością powiedzieć, że epilacja laserowa w ogóle nie boli. W trakcie przekazywania impulsu Klientki wspominają o tym, że odbierają łagodne ukłucia albo mrowienie. Najlżejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, zaś najsilniejsza w strefach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie naprawdę mały, niewiele znaczący ból, ponieważ już na zawsze uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednokrotny zabieg bez wątpienia nie wystarczy. Światło lasera usuwa podczas pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W większości przypadków efekty zagwarantują cztery sesje depilacji laserowej. U około 20% pacjentów nieuchronne są zabiegi przypominające, bowiem przeważnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie są w stanie zacząć odrastać oraz trzeba zapisać się na kolejny zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Odcień włosów do niedawna był niezwykle istotny, a lasery w gabinetach kosmetycznych absolutnie nie umiały poradzić sobie z włosami złotawymi, rdzawymi lub jasnoszarymi. Złotawe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do epilacji, bo urządzenia miały kłopot z rozgraniczaniem meszku od skóry. Teraz korzysta się przeważnie z aparatury Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w nowoczesne akcesorium do weryfikacji włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się wykonalne depilowanie chociażby szczególnie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy w mocnym, ciemnym kolorze – czarne, jasnobrązowe – oraz jasne, np. rdzawe oraz złote. Impuls świetlny jest przystosowany na potrzeby odcienia włosów i odcienia cery, żeby mówiąc w skrócie nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Parametry są w takiej sytuacji na każdym kroku niezwykle starannie dopasowywane, ażeby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w czasie wizyty.

Kto absolutnie nie powinien nadal skorzystać z zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Niewątpliwie Kobiety, które mają jasnoszare włosy. Są one totalnie pozbawione pigmentu, a zabieg po prostu się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być w bardzo dobrym stanie, mówiąc w skrócie nie może być na niej jakichkolwiek otarć ani zbyt suchych obszarów. Na parę dni przed sekwencją zabiegów trzeba przeznaczyć parę godzin na odpowiednią pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi być czysta (bez koktajli odżywczych, samoopalacza itp.). Szczególnie istotne jest również dokładne zgolenie skóry, bowiem absolutnie nie wolno depilować skóry podrażnionej. Szczegółowe ogolenie daje pewność komfortowego oraz w miarę bezbolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed zabiegiem każda pacjentka koniecznie powinna wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi raczej o wykluczenie przeciwwskazań. Później dobierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach bądź większa zależnie od określonej partii ciała. Większą stosuje się na rozległych obszarach, np. pośladkach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się twarz. Jedna i druga jest przymierzana do ciała na tzw. „fałdkę”. Z zewnątrz wygląda ta czynność w ten sposób, iż dziwna lampa z wiśniowym światłem jest przystawiana na okrągło do ciała. Po sesji kosmetolog pokrywa kremem uśmierzającym ból cały obszar, na jakim zabieg był realizowany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Od razu po wizycie i przez kilka kolejnych dni należy bezwarunkowo pokrywać miejsca po epilacji balsamami, które w swym składzie posiadają panthenol albo odmienne substancje chłodzące oraz uśmierzające ból. Przez niemal 7 dni w ogóle nie wolno złuszczać naskórka, należy zrezygnować całkowicie z kosmetyków wysuszających, promieni słonecznych, basenu i sauny. Jeśli wytworzą się strupki, absolutnie nie wolno ich zrywać (bo zostaną wtedy blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser diodowy Palomar Vectus jest przeznaczony na potrzeby epilacji całego ciała. Można zatem pozbyć się do końca życia nadmiernego owłosienia z nóg, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To świetny zabieg dla osób, które mają niepotrzebne owłosienie w okolicy twarzy bądź na plecach oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, np. nad morzem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Istnieje parę grup dolegliwości, jakie są ważnym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu epilacji przy użyciu lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, schorzenia rakowate, łuszczyca czy aktywne infekcje skóry. Kosmetolog w ogóle nie zrobi sesji, jeżeli przyjmujemy specyfiki z retinoidami czy wypijamy pewne zioła. Zabieg musi obowiązkowo być zrobiony pod okiem dermatologa, gdyż wówczas możemy z nim przedyskutować wszystkie problemy pojawiające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz ujmując, zabiegowi epilacji za pomocą lasera możemy poddać się o każdej porze roku. Trzeba jednak pamiętać, że po wizycie absolutnie nie można w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, wędrować na basen bądź używać balsamów na bazie alkoholu (skrajnie podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg powinniśmy odbyć w najzimniejszych miesiącach, bo finalny zabieg będzie przeprowadzony w kwietniu lub maju. Skończona kuracja przebiega dość długo, bo nowe wizyty muszą być wykonywane w korzystnych odstępach czasu. Zima zatem to idealny okres, aby zacząć działać, zaś wiosna, ażeby pokazać ciało i pochwalić się delikatną skórą.

Jeśli zamierzasz wiedzieć dużo więcej wejdź w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.