Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – prawdopodobnie każda z Was czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to sformułowanie nie jest powiązane z wiarą jak i magią. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele pań na całym świecie. Jest to profesjonalny termin oznaczający po prostu nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż część panów lubi mieć ciało pokryte dość licznym futerkiem. Dla pań jednakże to oczywisty dramat.

U kobiet cierpiących na hirsutyzm włoski rosną w nadmiernej ilości na przeróżnych partiach ciała – w okolicach bikini, na dolnych partiach ciała i co gorsza na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na urokliwej, kobiecej buzi nie prezentują się stylowo i ponętnie. A generalnie każda z pań pragnie być zaczepiana przez mężczyzn i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bez bólu likwiduje nadmierne owłosienie z każdej części ciała. Jest to środek bezpieczny, zwłaszcza polecany kobietom zapadającym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej szczególnej choroby, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym poradnikiem mówiącym o procesie epilacji, jak i leczenia hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się chorobliwym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U osób z tym schorzeniem, ciemne włoski rosną nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach bikini, ale również na twarzy, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm występuje jako problem kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u pięknej 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm tworzy za równo estrogeny ( kobiece hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasem zdarza się, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają produkować za dużą liczbę hormonów płci męskiej. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Pozostałymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój zbędnego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej mogą odpowiadać także steroidy (wprowadzane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W przypadku zauważenia pierwszych śladów hirsutyzmu rekomenduje się spotkanie u ginekologa. Po kompletnym badaniu udokumentuje on diagnozę i przepisze stosowne środki, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest jedynie błędem kosmetycznym. Wtedy najdoskonalszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie paru wizyt raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosków.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem dedykowanym wyłącznie do dziewczyn cierpiących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem w 100% usuwa włosy z dowolnej części ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy oświadczają, że jest to metoda bezbolesna. Właściwe nastawienie lasera do jakości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak silne jest Twoje owłosienia. Generalnie rezultat ostateczny jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i gwarancja, że włoski nigdy nie powrócą.

Podczas zabiegu epilacji (tak brzmi medyczna nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje wchłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest nieodwracalne naruszenie struktury włosa, który przestaje rosnąć i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Podyktowane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień lasera przyswajany jest tylko przez włoski, które eksponowane są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają odpowiedniej ilości wysyłanego promieniowania skutecznej do ich uszkodzenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak twierdzi duża liczba pań, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Ciemne włosy rosnące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że dziewczyny chorujące na hirsutyzm decydują się na tą efektywną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których nadmierne owłosienie przynosi znaczne kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie czekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W takim razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz standardowych zabiegów medycyny estetycznej, salon oferuje fachową depilację laserową z zastosowaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Chcesz mieć piękną i zadbaną skórę? My Ci to ułatwimy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja laserowa Toruń

Komentarze są wyłączone.