Depilacja nóg woskiem – jak depilować

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termos turystyczny – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do domu i biura – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle sporym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat używana technika pozwala pozbyć się włosków z większości partii ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk powinien być tylko trochę rozgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją woskiem trzeba koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, żeby podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.