Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga także regularna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, by nie przemęczać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są także urazy i choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca także należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.