Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019
Fryzjer – jak wybrać dobry salon
17 stycznia, 2020
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i naprawie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, zwykle z tytanu, imitujący usunięty lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej w miejsce utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na stałe i dobierana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą imitować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY?

Jakiekolwiek braki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego później może dojść do wypadania kolejnych zębów. Zakłócony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków albo ze względu na estetykę. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i zawadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której realizuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Istotne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Rodzaj implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, nazywane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są głównie trwałym i pewnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma potrzeby szlifowania naturalnych, pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed wstawieniem implantu wymagane jest wykonanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wszczepienie implantów zębów to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1 800 do nawet 4 000 zł za jedną śrubę. Do kosztu trzeba także wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej i korony protetycznej. Ceny koron też są różne i uzależnione od ich typu. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 300 zł.

W przeliczeniu koszt pełnej procedury sięga od 4,5 do 10 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.