Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne sal
28 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
29 sierpnia, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na podzieleniu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby przeszły w stan płynny i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje wydalona w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i dobrze jest po skończeniu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg tej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Warto też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, by uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.