Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie dentystycznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – jaki materiał użyć
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest praktycznie od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na ostateczny efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można zastosować mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a do tego eliminuje do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest niezwykle wygodny oraz nie zabiera wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić również za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami można zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę korekty małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.