Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku

Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – który wybrać?
11 stycznia, 2018
Beton dekoracyjny stemplowany
Beton dekoracyjny – postaw na jakość
18 stycznia, 2018

Wzmożona aktywność na pływalni może znacznie poprawić naszą sprawność fizyczną. To w zasadzie oczywiste, lecz nawet dziś wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy ile dobrego może się zdarzyć, gdy wyśle swoje dziecko na basen, chociażby na pływanie niemowląt lub samemu zdecyduje się skorzystać z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj bardzo wiele, a nie wiążą się one z jakimiś wielkimi kosztami.

Pływanie niemowląt – naturalny rozwój dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zapewnić małemu dziecku zrównoważony i właściwy rozwój. Dobrym rozwiązaniem będzie wysłanie Waszego potomka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Przede wszystkim dlatego, że polega ono na wspieraniu naturalnego rozkwitu szkraba. Ambicją pływania niemowląt będzie w pierwszej kolejności podtrzymanie odruchów płodowych, na których kompetentny trener powinien się opierać. Zadaniem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest zorganizowanie przyjaznych warunków dla Waszego brzdąca. Dziecko mające na koncie od kwartału do 36 miesięcy nie powinno zabawić w wodzie dłużej niż 30 minut, a temperatura powinna się utrzymywać na poziomie ok. 32-33 Celsjusza. Ćwiczenia nie są skomplikowane, zdecydowanie częściej są oparte na miłym spędzeniu czasu. Tata i mama winni mieć pewność, iż pływanie niemowląt nie będzie dla ich oczka w głowie czynnikiem wywołującym stres. Gdy pragniesz wysłać swojego potomka na wyżej opisane ćwiczenia, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Sprawdźmy również, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. W końcu powierzamy im największe dobro.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Sprawa oswajania się z wodą na basenie wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Gdy już Wasze dziecko lekko podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy oswajaniem się z wodą, a konkretną długą lekcją pływania. Dla grzdyli w wieku od 3 do 4 lat, najefektywniejsze jest edukowanie oparte o zajęcia dające dzieciakom sporo radości. Nadszedł moment na poznanie zmian pozycji, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co będzie dla nas niezwykle ważne, przyswojenie chwytów przyborów , które mają ci pomóc w razie problemu.

Dla dzieciaków od 4 lat w górę, polecamy już odrobinę bardziej rozwijające zajęcia. Czas na szkolenia osobiście z instruktorem w basenie i zaznajomienie się z takimi czynnościami jak:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Eksperci uważają, że w po ukończeniu czwartego roku życia dzieciaki powinny już przepłynąć samodzielnie dystans dziesięciu metrów. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Ten tekst ma uświadomić wszystkich, że najlepsze dla dziecka będzie konsekwentne doskonalenie umiejętności. Dzieci, które skończyły 6 lat i lada chwila pójdą do szkoły, powinny przejść do etapu kursu dla zaawansowanych. Kursy na sportowej pływalni mają służą przede wszystkim przyswojeniu wybranych stylów pływackich, np. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Zajęć na pływalni, takich jak nauka i poprawa umiejętności pływania nie brakuje już także dla młodzieży i dorosłych. To dobrze o nas świadczy, iż próbujemy ogarnąć coś z czym nam do tej pory nie było po drodze. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz kondycję naszego kręgosłupa i wiele więcej.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Aktywność na basenie – co może bardzo cieszyć – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Jedną z częściej wybieranych propozycji jest aqua fitness, na które w dzisiejszych czasach zapisuje się dużo kobiet. Nic dziwnego – powiązanie muzyki, aktywności ruchowej oraz wody może, przy regularności, dać nam naprawdę fajne rezultaty. Aqua Fitness jest również bezpieczny i bardzo wielokierunkowy. Woda zmniejsza efekt ciążenia, a gdy wybierzemy właściwy podmiot proponujący wyżej wspomniane zajęcia – wtenczas specjalistyczny sprzęt, w jaki będzie wyposażony spowoduje, że mogą w nich wziąć czynny udział osoby z kontuzjami lub też nie umiejące zbyt dobrze pływać.

Przyjemność, jaką powodują zajęcia z muzyką w wodzie to jedna para kaloszy, ale woda to także idealne pole do rehabilitacji. Dzięki ćwiczeniom możecie w istotny sposób poprzeć rehabilitację codzienną u dorosłych. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom polecamy także pływanie korekcyjne, które może pomóc w wyeliminowaniu wad postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego wymagane są bazowe umiejętności pływackie. Rekomendujemy tutaj rozmowę z fachowcem. To on najlepiej opowie o tym, które mankamenty wyeliminujemy z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej ?

Osoby, które polubiły aktywności na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularnych w ostatnich miesiącach jest koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Jest on przeznaczony dla trenerów pływania, nauczycieli oraz pozostałych chętnych, którzy pragną pracować z osobami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Odbycie wyżej opisanego szkolenia daje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak już zdążyliśmy pokazać, propozycji w temacie zajęć na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Od pewnego czasu miasta i większe miejscowości zazwyczaj zapewniają dobrze wyposażone baseny, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.