Poduszki ortopedyczne – jak spać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Nauka pływania niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Zdecydowanie za dużo osób lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element musi być odpowiednio dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej profesjonalne dobranie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Warto też zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią możliwością są najprawdopodobniej sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni największą świadomość odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Istotne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne umiejscowienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Lecz przy wyborze nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Potrzebna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta da się zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw warto jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko ogólna nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą specjalisty na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie głowy może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.