Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, aby włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy ponawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie prądu stałego i tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosów, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad innymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.