Implanty zębów – Gabinet stomatologiczny Toruń

Ocieplenia pianką
11 lutego, 2021
Samochód i środki trwałe w leasingu dla firmy
12 lutego, 2021

Wytrzymałe implanty zębowe

O implantach stomatologicznych wiele się mówi, ale pośród wszystkich zalet implantów, z reguły wymienianą przez znawców jest ich wytrzymałość. Na leczenie implantologiczne w gabinecie dentystycznym trzeba poświęcić trochę czasu, ale skutki są absolutnie tego warte. Raz wstawiony implant dentystyczny, jaki prawidłowo zespoi się z kością, zdaniem znawców  może posłużyć nawet przez wiele lat. Warunkiem tego, jest przestrzeganie higieny zębów i dziąseł oraz częste uczęszczanie na wizyty kontrolne u stomatologa.

O wytrzymałości implantów decydują surowce, z których są one wykonywane. Najczęściej używane do tworzenia implantów to cyrkon i tytan. Choć tytan jest oceniany jako nie tak estetyczny, jego trwałość i właściwości to ogromna zaleta. Zwykle tytanowa podstawa implantu dentystycznego nie jest zauważalna, ze względu na to, że kryje się w środku dziąsła, ale zdarza się, że linia dziąseł ulega osunięciu. Patrząc na estetykę cyrkon góruje nad tytanem, ponieważ kolorem przypomina naturalne zęby. Patrząc jednak na jakość tych surowców, oba sprawdzają się wyśmienicie. Wykazują się dużą wytrzymałością na wahania temperatur i ścieranie.

Co więcej tkanka kostna wyjątkowo je toleruje, dlatego gdy przyjmą się na etapie zabiegu w klinice stomatologicznej, generalnie z reguły nie zdarza się, by później implant zębowy sprawiał problemy. Swoją trwałość implanty zawdzięczają również odporności na moc nacisku w czasie jedzenia. Z uwagi na trwałość oraz zbliżony wygląd do prawdziwych zębów, implanty są najczęściej zalecanym przez stomatologów uzupełnieniem protetycznym.

Implanty zębów – w jaki sposób odbudować kość

Jakość kości jest kwestią bazową dla aplikacji implantów zębów. Utrata zębów wywołuje przekształcenia w jamie ustnej zarówno biorąc pod uwagę aspekt estetyczny oraz zdrowotnym. Nieuzupełniony brak skutkuje pojawieniem się co raz głębszego zaniku kości szczęki, co z kolei negatywnie wpływa na pozostałe zęby. Brak podparcia może spowodować, że one również zaczną się ruszać, a następnie wypadać. Z tego względu też uzupełnienie luk jest istotne. Aby zabieg aplikacji implantów stomatologicznych był dostępny, w miejscu wszczepu musi być właściwa ilość tkanki kostnej. Bywa czasem tak, że osoby chcące wypełnić lukę implantem zębowym mają zbyt małą ilość tkanki kostnej. Nie stanowi to problemu, ponieważ to nie wyklucza ich całkowicie, żeby implant dobrze się przyjął oraz utrzymał w odpowiednim położeniu.

Brak tkanki kostnej da się odbudować. Współczesne materiały wykorzystywane w stomatologii pozwalają dentyście nie tylko na uzupełnienie braku kostnego. Używany materiał z reguły wspomaga naturalny przyrost kości. Z tego powodu zabiegi sterowanej regeneracji kości stały się znane oraz przeprowadzane przez doświadczonych stomatologów. Taka metoda regeneracji kości przed zabiegiem wszczepienia implantów zębów jest w pełni bezpieczny, a lekarz dentysta przeprowadza go przy znieczuleniu . Stomatolog umieszcza odpowiedni materiał w sferze objętej zanikiem, a następnie zabezpiecza go specjalną membraną. Na pełną odbudowę tkanki kostnej pod implanty niestety trzeba poczekać ok. 3-6 miesięcy. Wtedy dopiero lekarz dentysta może bezpiecznie zaaplikować implant.

Implanty stomatologiczne podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym

Wszczepianie implantów dentysta może wykonać na 2 sposoby. Szczególnie znany zabieg aplikacji dwufazowych implantów zawiera dwa główne etapy. Na początku w szczęce aplikowany jest implant zęba, w kolejnym etapie dentysta montuje część zastępującą ząb po absolutnym wygojeniu implantu. Nowoczesne metody sprawiły, że dostępny jest sposób wszczepienia implantów stomatologicznych w w ciągu jednej wizyty, tj. jednofazowych implantów.

Implanty tylko w jeden dzień charakteryzują się tym, że w czasie jednego zabiegu pacjent uzyskuje tak samo implant, jak i protezę zęba. Rzecz jasna pełen proces poprzedzają specjalistyczne diagnostyczne badania, aby pacjent rozumiał istotę wszystkich etapów działań podejmowanych przez stomatologa, ale wszczepienie implantu i umieszczenie korony przeprowadza się w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Głównym warunkiem do wstawienia implantów w w ciągu jednej wizyty jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz samej kości szczęki lub żuchwy wokół wszczepu.

Bez względu na sposób implant i tak musi się zespoić z kością, ale przy zabiegu jednofazowych implantów całkowity zabieg odbywa się pod koroną protetyczną, a pacjent może normalnie jej używać. Biorąc pod uwagę ilości braków oraz wybranego uzupełnienia protetycznego – korony, mostu lub pełnej protezy opartej na implantach – w trakcie integracji implantu z kością pacjent korzysta z tymczasowej protezy. Po całkowitym zrośnięciu się implantu z kością dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na właściwe uzupełnienie. Bez względu na to tymczasowa proteza bardzo dobrze sprawdza się oraz umożliwia uzyskanie nowego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.