Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom

banery led - telebimy - ekrany led
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
10 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – zalety
21 grudnia, 2017
Malowanie bawialni

Malowanie bawialni

Brzdące kochają gry. Dzięki przeróżnym grom nie tylko miło spędzają chwile, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to świetny patent na spędzenie wolnych chwil. Są one świetną alternatywą piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Bawialnie to także lokalizacje, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wykreować ciekawe miejsce do gier dla milusińskich, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór barw i tematów przewodnich wykorzystanych w świetlicach. Ściany można na dodatek udekorować za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w otoczeniu brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one pobudzać rozwój malucha: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór barw i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa dziecko gdy maluje albo rysuje, zazwyczaj przedstawia jego odczuwanie emocji. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – trendy

Miejsce zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dekoracje inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Wybór jest ogromy. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym patentem na wystrój sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy kreatywność szkraba. Obrazki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Jeżeli wybierzemy jako temat przewodni rysunku przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – koncepcja

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród dzieci są też alergicy. Dlatego tak ważny jest dobór niezagrażających substancji.

Zalety

Wykorzystanie artystycznego malunku jako dekoracji wszelkich sal do gier to doskonały plan na wyróżnienie się na tle innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to ogromne znacznie . Dzieci zwrócą uwagę na piękne elementy,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy ukryć jej mankamenty. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych oferuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest też w szpitalach i domach dziecka. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.