Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w jednym zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje wiele interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale również formują sylwetkę, usuwają cellulit, tłuszcz zbędne owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą wciąż nowsze i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, innowacyjne metody powodują, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Najczęściej stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie wyciąga zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zazwyczaj wymagają pracy specjalnych urządzeń. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają starzenie.

W tym zakresie można wykorzystać również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki głównie interesują tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są odporne na aktywność fizyczną albo opracowane diety. Innowacyjna technologia pozwoliła stworzyć metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają także inne pozytywne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny lub rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją również techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody nie są inwazyjne i przynoszą zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest z pewnością depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów dodatkowo wpływa na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, używają innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wpuszczanych w warstwy skóry, by podnosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.