Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – przegląd zabiegów
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon kosmetyczny
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach widzimy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy mają świadomość czym jest termos, jednak znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, wykonane z podwójnych ścianek, a między nimi jest przestrzeń pustki cieplnej. Ścianki są cienkie i dzięki temu wymieniają one minimalną ilością ciepła. Utrata ciepła jest również minimalizowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która oprawiona jest obudową odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasze danie lub nasz w idealnej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, możemy przebierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także zastosowaniem, na przykład, są produkowane termosy tradycyjne, znane wszystkim, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, tj. są one po pierwsze, sporo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Spędzając mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz z rodziną czy samotna, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzania dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje odpowiedniego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Dużą role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Istotną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i ze stali, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak trwałe. Następna sprawa jaką powinno się obadać przed zakupem jest korek, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem oraz hybrydowy. Na wyprawę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, bo to przez ten rodzaj ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wycieczkę powinno się pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu możemy mieć gwarancje, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; dodatkowo, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; mają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez długi czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.