Kursy angielskiego toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekty ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament
30 sierpnia, 2020
Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest uznawany na całym świecie. Zdobycie go wymaga kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim bez problemu zaprezentujemy nasze umiejętności na nie jednej rozmowie o pracę, czy w razie próby dostania się na studia. Odpowiednio podsumowują nasze umiejętności i przedstawiają je jako certyfikat. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką sposobność oferują tylko specjalne szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zdobywamy profesjonalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, warto jest skorzystać z usług szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin to inny zakres umiejętności i jest dobrany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie otwierając nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki podzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania łatwiej jest się do nich dopasować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał ze względu na najmłodszych. Ocenia on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mogą uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich stopień zaawansowania i zachęca do kolejnych starań związanych z nauką języka. Łatwiej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, umożliwiających coraz większe korzyści. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, umożliwiającym przystąpienie do niego osobom dorosłym. Zdany egzamin reprezentuje zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuację nauki na wyższym stopniu zaawansowania i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie zyskujesz sposobność pracy w środowisku wielojęzycznym. Zaliczenie egzaminu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest uznawany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że nie będziesz mieć problemów w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zwolnienie z lektoratu na studiach, czy przystąpienie do nauki w innym kraju w języku angielskim. Posiadając odpowiednie wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest ceniony przez największe firmy. Udowadnia, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno w codziennym życiu, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najbardziej zaawansowanym certyfikatem z serii Cambridge English. Potwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go potrafimy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już możliwość przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia umiejętności w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, jeśli zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych zdolności. Nauka do tego egzaminu obejmuje specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny poziomu wiedzy. Tłumaczy to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zwykle są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję swobodnej rozmowy w języku angielskim. Ocenia naszą wymowę i zakres słownictwa w różnych tematach, towarzyszących w życiu codziennym. Oczywiście przebieg egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych umiejętności, dobrze jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i przygotują nas do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup społecznych, ponieważ stopień trudności egzaminu wzrasta w przybliżeniu do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też związane z tym, co chcemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do wymarzonej pracy, za pewne zdecydujemy się na inny, niż w przypadku składania papierów na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.